Beställ innan kl 16.00

Hämta i butik normalt nästa vardag *

Har du några frågor Vår kundtjänst är alltid öppen
Har du några frågor Vår kundtjänst är alltid öppen

Kundvagn Inkl. moms Exkl. moms
Gå till kundvagn

Visa priser

Visa priser

Kundvagn Inkl. moms Exkl. moms
Gå till kundvagn

Visa priser

Visa priser

/ Maskiner & redskap

 /Maskiner & Redskap

/Maskiner & redskap

maskin

växtodling

spannmål

foder

kontakt


Här finns vi

 

En rikstäckande organisation med maskinförsäljning och serviceställen gör att du alltid har kunniga säljare och servicetekniker nära dig.Välkommen in på någon av våra anläggningar. Lantmännen Maskins egna anläggningar är markerade med en grön punkt, våra samarbetspartners är markerade med en grön ring. Klicka på orterna eller välj i listan nedan för mer information


Denna sida är under uppbyggnad

Våra verkstad & serviceställen

Askersund

Postadress
Askersundsby
696 91 ASKERSUND

Besöksadress
Askersundsby
696 91 ASKERSUND

Tel: 0771 - 386 400
Fax: 0583 - 108 96

Reservdelar
Tel: 010 - 556 24 60 (För snabbast betjäning)

Verkstad
Tel: 010 - 556 24 70 (För snabbast betjäning)

Öppettider
Butik mån - fre 7:00 - 12:00, 12:40 - 16:00
Verkstad mån - fre 7:00 - 12:00, 12:40 - 16:00

För utlämning av reservdelar utanför anläggningens
ordinarie öppettider debiteras 1 200:-.

Gilla oss på Facebook!

Kent Karlsson
Säljare
Tfn: 010 - 556 33 09
Mobil: 070 - 521 78 28
E-post:
kent.karlsson@lantmannen.com

RESERVDELAR

010 - 556 24 60

Peter Fahlström, Butiks- & reservdelssäljare
Fax: 0583 - 108 96
E-post: peter.fahlstrom@lantmannen.com

 VERKSTAD

010 - 556 24 70

Bollnäs

Postadress
Industrigatan 10
821 41 BOLLNÄS

Besöksadress
Industrigatan 10
821 41 BOLLNÄS

Tel: 0771 - 38 64 00
Fax: 0278 - 189 15

Reservdelar
Tel: 010 - 556 13 90 (För snabbast betjäning)

Verkstad
Tel010 - 556 14 00 (För snabbast betjäning)

Beredskap
Tel: 010 - 556 22 50 (Reservdelar)
Tel: 010 - 556 22 50 (Verkstad)
Info om beredskap

Öppettider
Reservdelar/Butik: mån - fre 7:30-16:30
Verkstad: mån - fre 7:00 - 16:00

För utlämning av reservdelar utanför anläggningens
ordinarie öppettider debiteras 1 200:-.

Gilla oss på Facebook!

Markus Persson
Säljare
Mobil: 0766 - 97 67 74
E-post:
markus.persson@lantmannen.com

RESERVDELAR

010 - 556 13 90

Åsa Johansson, Butiks- och reservdelschef
Tel: 010 - 556 18 37
Fax: 0278 - 189 15
E-post: asa.johansson@lantmannen.com 

Anders Johansson, Butiks- och reservdelssäljare
Tel: 010 - 556 18 32
Fax: 0278 - 189 15
E-post: anders.y.johansson@lantmannen.com

Elin Holm, Butiks- och reservdelssäljare
Tel: 010 - 556 18 38
Fax: 0278 - 189 15
E-post: elin.holm@lantmannen.com  

VERKSTAD

010 - 556 14 00

Jan Bååth, Verkmästare Lantbruk
Tel: 010 - 556 12 23
Mobil: 072 - 229 19 18
E-post: jan.baath@lantmannen.com

Lars-Erik Ling, Verkmästare Entreprenad
Tel: 010 - 556 81 89
Mobil: 072 - 085 77 26
E-post: lars-erik.x.ling@lantmannen.com

Borlänge

Postadress
Tunavägen 286
781 73 BORLÄNGE

Besöksadress
Tunavägen 286
781 73 BORLÄNGE

Tel: 0771 - 38 64 00
Fax: 0243 - 23 37 50

Reservdelar
Tel: 010 - 556 09 30 (För snabbast betjäning)

Verkstad
Tel010 - 556 09 30 (För snabbast betjäning)

Beredskap
Tel:  010 - 556 09 30 (Reservdelar)
Tel:  010 - 556 09 30 (Verkstad)
Info om beredskap

Öppettider
Reservdelar/Butik: mån - fre 7:30-16:30
Verkstad: mån - fre 7:00 - 16:00

För utlämning av reservdelar utanför anläggningens
ordinarie öppettider debiteras 1 200:-.

Gilla oss på Facebook!

Anläggningsansvarig
Peter Thörnberg
Tel: 010 - 556 26 21
E-post: peter.thornberg@lantmannen.com

Gustav Svensson
Säljare
Tfn: 010 - 556 26 16
Mobil: 0730 - 52 32 83
E-post:
gustav.x.svensson@lantmannen.com

Jonny Stornils
Säljare
Tfn: 010 - 556 87 33
Mobil: 0702 - 07 08 58
E-post:
jonny.stornils@lantmannen.com

 

RESERVDELAR

010 - 556 09 30

Jan-Åke Hagman, Butiks- och reservdelssäljare
Tel: 010 - 556 26 17
E-post: jan-ake.hagman@lantmannen.com

Anders Nilsson, Butiks- och reservdelssäljare
Tel: 010 - 556 19 09
E-post: anders.y.nilsson@lantmannen.com

Christer Andersson, Butiks- och reservdelssäljare, leveransansvarig
Tel: 010 - 556 38 78
E-post: christer.x.andersson@lantmannen.com

 VERKSTAD

010 - 556 09 30

Peter Thörnberg, Verkstadschef
Tel: 010 - 556 26 21
Mobil: 0706 - 21 12 05
E-post: peter.thornberg@lantmannen.com

Brålanda

Postadress
Box 80
464 06 BRÅLANDA

Besöksadress
Industrigatan 13
464 62 BRÅLANDA

Tel: 0771 - 38 64 00
Fax: 0521 - 315 10

Reservdelar
Tel: 010 - 556 02 80 (För snabbast betjäning)

Verkstad
Tel010 - 556 02 80 (För snabbast betjäning)

Öppettider
Reservdelar/Butik: mån - fre 7:00-12:00, 13:00 - 16:00
Verkstad: mån - fre 7:00-12:00, 13:00 - 16:00

För utlämning av reservdelar utanför anläggningens
ordinarie öppettider debiteras 1 200:-.

Gilla oss påfacebook

Anläggningsansvarig
Björn Öhman
Tel: 010 - 556 05 59
E-post: bjorn.ohman@lantmannen.com

Nils Högberg
Säljare
Tfn: 010 - 556 26 29
Mobil: 0706 - 23 47 53
E-post:
nils.hogberg@lantmannen.com

RESERVDELAR

010 - 556 02 80

Tommy Jonsson, Butiks- och reservdelssäljare
Tel: 010 - 556 26 33
E-post: tommy.y.jonsson@lantmannen.com

 VERKSTAD

010 - 556 02 80

Björn Öhman, Verkmästare
Tel: 010 - 556 05 59
E-post: bjorn.ohman@lantmannen.com

Enköping

Postadress
Myrangatan 16
745 37 ENKÖPING

Besöksadress
Myrangatan 16
745 37 ENKÖPING

Tel: 0771 - 38 64 00
Fax: 0171 - 383 51

Reservdelar
Tel: 010 - 556 12 10 (För snabbast betjäning)

Verkstad
Tel010 - 556 12 20 (För snabbast betjäning)

Beredskap
Tel: 010 - 556 12 10 (Reservdelar)
Tel: 010 - 556 12 10 (Verkstad)
Info om beredskap

Öppettider
Reservdelar/Butik: mån - fre 7:00-16:00
Verkstad: mån - fre 7:00 - 16:00

För utlämning av reservdelar utanför anläggningens
ordinarie öppettider debiteras 1 200:-.

Gilla oss på Facebook!

Anläggningsansvarig
Björn Larsson
Tel: 010 - 556 98 43
Mobil: 072 - 218 97 86
E-post: bjorn.larsson@lantmannen.com

Clas-Johan Thunberg
Säljare
Tfn: 010 - 556 19 03
Mobil: 0730 - 52 32 78
E-post:
clas-johan.thunberg@lantmannen.com

Johan Wiberg
Säljare
Tfn: 010 - 556 13 17
Mobil: 0702 - 29 76 38
E-post:
johan.wiberg@lantmannen.com

RESERVDELAR

010 - 556 12 10

Björn Larsson, Butiks- och reservdelschef
Tel: 010 - 556 98 43
Mobil: 072 - 218 97 86
E-post: bjorn.larsson@lantmannen.com

Andreas Hjort, Butiks- och reservdelssäljare
Tel: 010 - 556 97 67
E-post: andreas.hjort@lantmannen.com

 VERKSTAD

010 - 556 12 20

Per-Ola Lindholm, Verkmästare
Tel: 010 - 556 19 05
E-post: ola.lindholm@lantmannen.com

Eskilstuna

Postadress
Box 8001
630 08 ESKILSTUNA

Besöksadress
Nordwallsgatan 7
633 46 ESKILSTUNA

Tel: 0771 - 38 64 00
Fax: 016 - 13 48 31

Reservdelar
Tel: 010 - 556 26 60 (För snabbast betjäning)

Verkstad
Tel010 - 556 34 15 (För snabbast betjäning)

Beredskap
Tel: 010 - 556 26 60 (Reservdelar)
Tel: 010 - 556 26 60 (Verkstad)
Info om beredskap

Öppettider
Reservdelar/Butik: mån - fre 7:00 - 17:00
Verkstad: mån - fre 7:00 - 12:30, 13:00 - 16:00

För utlämning av reservdelar utanför anläggningens
ordinarie öppettider debiteras 1 200:-.

Gilla oss på Facebook!

Tomas Tell
Säljare
Tfn: 010 -55 63 548
Mobil: 076-13 87 528
E-post:
tomas.tell@lantmannen.com

RESERVDELAR

010 - 556 26 60

Carl Widaeus, Butiks- och reservdelschef
Tel: 010 - 556 34 05
Fax: 016 - 13 48 31
E-post: carl.widaeus@lantmannen.com

Lars Olsson, Butiks- och reservdelssäljare
Tel: 010 - 556 34 04
Fax: 016 - 13 48 31
E-post: lars.x.olsson@lantmannen.com

Hans-Olof Svensson, Butiks- och reservdelssäljare
Tel: 010 - 556 34 07
Fax: 016 - 13 48 31
E-post: hans-olof.svensson@lantmannen.com

Magnus Kaneby, Butiks- och reservdelssäljare
Tel: 010 - 556 34 06
Fax: 016 - 13 48 31
E-post: magnus.kaneby@lantmannen.com

Peter Vigren, Butiks- och reservdelssäljare
Tel: 010 - 556 34 08
Fax: 016 - 13 48 31
E-post: peter.vigren@lantmannen.com

Mari Nilsson, Butiks- och reservdelssäljare
Tel: 010 - 556 34 03
Fax: 016 - 13 48 31
E-post: mari.nilsson@lantmannen.com

 VERKSTAD

010 - 556 34 15

Magnus Nilsson, Verkstadschef
Tel: 010 - 556 34 13
Mobil: 0703 - 96 81 13
Fax: 016 - 13 48 15
E-post: magnus.nilsson@lantmannen.com

Mikael Tollan, Verkmästare

Tel: 010 - 556 34 15
Mobil: 0767 - 72 86 79
Fax: 016 - 13 48 15
E-post: mikael.tollan@lantmannen.com

Falkenberg

Postadress
Falkenbergsmotet 51
311 50 FALKENBERG

Besöksadress
Falkenbergsmotet 51
311 50 FALKENBERG

Tel: 0771 - 38 64 00
Fax: 0346 - 71 19 51

Reservdelar
Tel: 010 - 556 15 10 (För snabbast betjäning)

Verkstad
Tel010 - 556 15 20 (För snabbast betjäning)

Beredskap
Tel: 010 - 556 15 30 (Reservdelar)
Tel: 010 - 556 15 30 (Verkstad)
Info om beredskap

Öppettider
Reservdelar/Butik: mån - fre 7:00 - 17:00
Verkstad: mån - fre 7:00 - 16:00

För utlämning av reservdelar utanför anläggningens
ordinarie öppettider debiteras 1 200:-.

Gilla oss på Facebook!

Ola Ingemansson
Säljare
Tfn: 010 - 556 21 86
Mobil: 0705 - 68 59 22
E-post:
ola.ingemansson@lantmannen.com

 

RESERVDELAR

 010 - 556 15 10

Magnus Johansson, Butiks- och reservdelschef
Tel: 010 - 556 21 94
Mobil: 0702 - 65 35 88
Fax: 0346 - 71 19 51
E-post: magnus.i.johansson@lantmannen.com

Kjell Carlsson, Butiks- och reservdelssäljare
Tel: 010 - 556 18 62 
Fax: 0346 - 71 19 51
E-post: kjell.t.carlsson@lantmannen.com

Erik Ragnarsson, Butiks- och reservdelssäljare
Tel: 010 - 556 15 10
Fax: 0346 - 71 19 51
E-post: erik.ragnarsson@lantmannen.com

Tobias Bengtsson, Leveranser maskin
Tel: 010 - 556 21 92
Fax: 0346 - 71 19 51
E-post: tobias.bengtsson@lantmannen.com  

VERKSTAD

010 - 556 15 20

Mats Lormén, Verkstadschef
Tel: 010 - 556 21 97
Mobil: 0702 - 65 35 94
Fax: 0346 - 71 19 51
E-post: mats.lormen@lantmannen.com

Falköping

Postadress
Sätunagatan 3
521 41 FALKÖPING

Besöksadress
Sätunagatan 3
521 41 FALKÖPING

Tel: 0771 - 38 64 00

Reservdelar
Tel: 010 - 556 23 30 (För snabbast betjäning)

Verkstad
Tel010 - 556 23 50 (För snabbast betjäning)

Beredskap (vardagar kl 16-19 och lör-sön kl 9-15)
Tel: 010 - 556 23 30 (Reservdelar)
Tel: 010 - 556 23 50 (Verkstad)

Öppettider
Reservdelar/Butik: mån - fre 7 - 12:20  13:00 - 16:00
Verkstad: mån - fre 7:00 - 16:00

För utlämning av reservdelar utanför anläggningens
ordinarie öppettider debiteras 1 200:-.

Gilla oss på Facebook!

Anläggningsansvarig
Sven-Arne Andersson
Tel: 010 - 556 27 71
E-post: sven-arne.andersson@lantmannen.com

Niklas Levinsson
Säljare
Tfn: 010 - 556 27 89
Mobil: 0706 - 51 30 66
E-post:
niklas.levinsson@lantmannen.com

 

 

 

RESERVDELAR

010 - 556 23 30

Mikael Lundgren, Butiks- och reservdelssäljare
Tel: 010 - 556 27 92
E-post: mikael.lundgren@lantmannen.com

 VERKSTAD

010 - 556 23 50

Patrik Larsson, Verkmästare
Tel: 010 - 556 27 98
Mobil: 0727 - 42 51 08
E-post: patrik.larsson@lantmannen.com 

Färjestaden

Postadress
Storgatan 125
386 35 FÄRJESTADEN

Besöksadress
Storgatan 125
386 35 FÄRJESTADEN

Tel: 0771 - 38 64 00

Reservdelar
Tel: 010 - 556 54 10 (För snabbast betjäning)

Verkstad
Tel010 - 556 54 20 (För snabbast betjäning)

Öppettider
Reservdelar/Butik: mån - fre7:00 - 16:00
Verkstad: mån - fre 7:00 - 16:00

För utlämning av reservdelar utanför anläggningens
ordinarie öppettider debiteras 1 200:-.

Gilla oss på Facebook!

Anläggningsansvarig
Lars Israelsson
Tel: 010 - 556 50 61
E-post: lars.israelsson@lantmannen.com

 

Henric Bertilsson
Säljare
Tfn: 010 - 556 50 03
Mobil: 0702 - 75 25 61
E-post:
henric.bertilsson@lantmannen.com

RESERVDELAR

010 - 556 54 10</